250/2019 EBAZPENA, azaroaren 22koa, Enpresa Politikaren, Nazioarteko Proiekzioaren eta Lanaren zuzendari nagusiak emana, zeinaren bidez zehazten baitira ordaindu bai baina errekuperatu behar ez diren 2020ko jaiegunak, Nafarroako Foru Komunitatearen esparrurako.

Atala:I. Nafarroako Foru Komunitatea
 
EXTRACTO GRATUITO

Uztailaren 28ko 2001/1983 Errege Dekretuak bere 46. artikuluan ezartzen duenez (irailaren 21eko 1561/1995 Errege Dekretuaren xedapen indargabetzaile bakarraren ondorioz indarra izaten jarraitzen du), izaera orokorreko jaiegunez gain, udalerri bakoitzak gehienez ere beste bi jaiegun ordaindu izaten ahalko ditu, errekuperatu behar ez direnak, urte natural bakoitzean, tradizioz bere dituen jaiak hain zuzen. Lan arloko agintaritzak erabakiko du zein diren, herri bakoitzak osoko bilkuraren bidez proposatutakoa ikusi ondoren.

Politika Ekonomiko eta Enpresarialaren eta Lanaren zuzendari nagusiaren maiatzaren 10eko 177/2019 Ebazpenaren bidez Foru Komunitate osorako jai bihurtu baitzen San Frantzisko Xabierkoaren eguna, abenduaren 3a, herri bakoitzari dagokion jaieguna ezarri behar da, ebazpen horren bigarren puntuak adierazten duenaren arabera.

Apirilaren 11ko 937/1986 Errege Dekretuaren bidez (haren bidez Estatuak lan arloko zerbitzuak eskualdatu zizkion Nafarroako Foru Komunitateari), eskualdaturik gelditu zen tokiko jaiegunak ezartzeko eskumena.

Adierazitakoarekin bat, eta Nafarroako Foru Komunitateko Administrazioari eta foru-sektore publiko instituzionalari buruzko martxoaren 11ko 11/2019 Foru Legearen 32. artikuluak ematen dizkidan eskudantziak erabiliz,

EBAZTEN DUT:

  1. Nafarroako Foru Komunitateko herrietako 2020ko jaiegun ordainduak, errekuperatu behar ez direnak, ezartzea. Ebazpen honen eranskineko zerrendan ageri dira.

  2. Ebazpen hau Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratzea.

Ebazpen honek ez du administrazio bidea amaitzen eta bere aurka gora jotzeko errekurtsoa jar daiteke, Garapen Ekonomiko eta Enpresarialeko kontseilariari zuzendua, Nafarroako Aldizkari Ofizialean argitaratu eta biharamunetik hilabeteko epean.

Iruñean, 2019ko azaroaren 22an.–Enpresa Politikaren, Nazioarteko Proiekzioaren eta Lanaren zuzendari nagusia, Izaskun Goñi Razquin.

ERANSKINA

Herrietako 2020ko jaiegunak Nafarroako probintzian

HERRIA JAIEGUNA
ABAIGAR Urtarrilaren 22a
ABARTZUZA Abuztuaren 17a
ABAURREGAINA Ekainaren 30a
ABAURREPEA Azaroaren 14a
ABERIN Urtarrilaren 20a
ABINTZAO Maiatzaren 15a
ABLITAS Uztailaren 22a
ACEDO Abenduaren 2a
ADIOS Azaroaren 30a
ADOAIN Abenduaren 9a
AGORRETA Irailaren 7a
AGUILAR KODES Uztailaren 10a
AGINAGA ITZA Ekainaren 3a
OIBAR Maiatzaren 5a
AINTZIALDE (ARIZKUN) Maiatzaren 15a
AIZKORBE Abenduaren 5a
AITZOAIN Otsailaren 5a
AIZPUN Abenduaren 2a
AKERRETA (ESTERIBAR) Irailaren 14a
ALBIASU Urriaren 3a
ALDABA Abuztuaren 17a
ALDATZ Azaroaren 14a
ALDUATE Abenduaren 29a
ALKOTZ (ULTZAMA) Abenduaren 26a
ALLI Irailaren 10a
ALLO Uztailaren 22a
ALLOTZ Maiatzaren 15a
ALTSASU Ekainaren 29a
ALTZORRITZ Otsailaren 4a
ALTZUZA Abenduaren 28a
AMATRIAIN Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena
AMILLAO Azaroaren 21a
AMUNARRIZKETA Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena
ANTZIN Urriaren 13a
ANDOSILLA Irailaren 8a
AÑEZKAR Irailaren 8a
ANOTZIBAR Urtarrilaren 17a
AÑORBE Maiatzaren 15a
ANOTZ (OLLARAN) Irailaren 15a
ANOTZ Otsailaren 3a
ANTSOAIN Iraileko hirugarren igandearen aurreko ostirala
ANTXORITZ Irailaren 8a
AGOITZ Irailaren 29a
AOS Irailaren 7a
ARAMENDIA (ALLIN IBARRA) Iraileko hirugarren larunbata
ARANARATXE Abuztuaren 29a
ARANDIGOIEN Maiatzaren 15a
ARANGUREN Ekainaren 8a
ARANO Abuztuaren 17a
ARANTZA Ostiral-inautea
ARAS Urtarrilaren 20a
ARAZURI (OLTZA ZENDEA) Abuztuaren 29a
ARBEITZA (ALLIN) Abuztuko hirugarren larunbata
ARBIZU Ekainaren 24a
ARBONTZE Maiatzaren 15a
ARDAITZ Maiatzaren 15a
ARDATZ (EGUESIBAR) Urtarrilaren 22a
ARDATZ (ITZAGAONDOA) Maiatzaren 15a
ARELLANO Martxoaren 9a
ARESO Ekainaren 29a
ARGUEDAS Abenduaren 26a
ARGIÑAO Azaroaren 16a
ARGIÑARITZ Maiatzaren 15a
ARIA Abenduaren 1a
ARIBE Abenduaren 9a
ARISTREGI Ekainaren 8a
ARITZU Irailaren 12a
ARITZ Azaroaren 12a
ARITZALA Azaroaren 25a
ARITZALETA Abenduaren 1a
ARLEGI Irailaren 8a
ARMAÑANTZAS Maiatzaren 15a
AROZTEGI Abuztuaren 18a
ARRAITZ-ORKIN Abuztuaren 17a
ARRAITZA Urriaren 1a
ARRARATS Ekainaren 29a
ARRE (EZKABARTE) Azaroaren 18a
ARRIBE Irailaren 29a
ARRIETA Abuztuaren 12a
ARROITZ Irailaren 8a
ARRUAZU Ekainaren 29a
ARRUITZ Urriaren 3a
ARTAITZ Azaroaren 14a
ARTAXO Abuztuaren 18a
ARTAXOA Azaroaren 30a
ARTARIAIN Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena
ARTABIA Iraileko lehen larunbata
ARTATZA Abuztuko bigarren astelehena
ARTAZKOTZ Azaroaren 11
ARTAZU Maiatzaren 15a
ARTEAGA Maiatzaren 15a
ARTETA Maiatzaren 28a
ARTIKA Irailaren 4a
ARTIEDA Irailaren 21a
ARTOZKI Abenduaren 14a
ARZOTZ Azaroaren 23a
ASARTA Iraileko hirugarren larunbata
ASIAIN Abuztuaren 17a
AIZPURGI Azaroaren 23a
ASTITZ Uztailaren 1a
ASTERAIN Irailaren 26a
ATALLU Abuztuaren 29a
ATETZ Azaroaren 30a
ATONDO Azaroaren 12a
AURITZ Abenduaren 7a
AURIZBERRI Abuztuaren 26a
AUZA Azaroaren 11
AIETXU Urriaren 13a
AIEGI Irailaren 10a
AGEZA Azaroaren 14a
AZAGRA Irailaren 8a
AZANTZA Azaroaren 14a
AIZKOA Maiatzaren 15a
AZKARATE Uztailaren 7a
AZOTZ (EZKABARTE) Abuztuaren 10a
ARDATZ (EGUESIBAR) Azaroaren 12a
AZPARREN Azaroaren 16a
AZPIROTZ Abuztuaren 5a
AZKETA Abuztuaren 19a
AZUELO Apirilaren 23a
BADOSTAIN Irailaren 30a
BAKAIKU Ekainaren 24a
BALLARIAIN Ekainaren 29a
BAKEDAO Iraileko bigarren ostirala
BARAIBAR Urriaren 3a
BARAÑAIN Abenduaren 28a
BARASOAIN Abuztuaren 24a
BARBARIN Azaroaren 18a
BARGOTA Urtarrilaren 20a
BARILLAS Abuztuaren 8a
BARINDAO Uztaileko laugarren ostirala
BAZTAN Urriaren 30a
BEARIN Azaroaren 14a
BEASOAIN Abuztuaren 25a
BEIRE Azaroaren 25a
BERASKOAIN Abuztuaren 17a
BELTZUNTZE Abenduaren 15a
BENEGORRI Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena
BEORBURU Urriaren 27a
BEORTEGI Maiatzaren 15a
BERA Abuztuaren 3a
BERAMENDI Irailaren 29a
BERATSAIN Uztailaren 13a
BERBINTZANA Maiatzaren 15a
BERIAIN Azaroaren 11
BERRIOBEITI Uztailaren 7a
BERRIOGOITI Abenduaren 10a
BERRIOZAR Abenduaren 26a
BERROIA Maiatzaren 15a
BERUETE Ekainaren 24a
BETELU Ekainaren 29a
BEUNTZA (ATETZ) Ekainaren 20a
BEZKITZ (LEOTZ) Maiatzeko lehen igandearen ondoko astelehena
BIDAURRETA Urtarrilaren 7a
BIOTZARI Maiatzaren 15a
BIZKARRETA-GERENDIAIN Maiatzaren 15a
BIURRUN Irailaren 8a
BUÑUEL Urtarrilaren 17a
BURGI Mendekoste astelehena
BURLATA Ekainaren 24a
BURUTAIN Uztailaren 2a
CABANILLAS Abuztuaren 17a
CABREDO Irailaren 8a
CADREITA Urtarrilaren 17a
CAPARROSO Apirilaren 25a
CÁRCAR Irailaren 29a
ZARRAKAZTELU Abuztuaren 8a
CASCANTE Maiatzaren 25a
KASEDA Otsailaren 5a
CASTEJÓN Ekainaren 29a
GAZTELUBERRI Azaroaren 12a
ZENBORAIN (UNTZITIBAR) Abenduaren 15a
ZIAURRITZ Urtarrilaren 17a
ZIGANDA (ATETZ) Irailaren 5a
CINTRUÉNIGO Ekainaren 24a
ZIRAUKI Maiatzaren 15a
ZIRITZA Irailaren 29a
ZIZUR TXIKIA Martxoaren 3a
CORDOVILLA Irailaren 24a
CORELLA Irailaren 29a
CORTES Irailaren 29a
DESOIO Irailaren 8a
DEIKAZTELU Maiatzaren 15a
DOMEÑU Maiatzaren 15a
DONAMARIA Abuztuaren 17a
DONEZTEBE Ekainaren 29a
DORRAO Abuztuaren 17a
EKALA (AMESKOABARRENA) Iraileko azken ostirala
EKAI (LONGIDA) Azaroaren 16a
ETXAGUE (OLORITZ) Urriaren 7a
ETXARREN (GIRGILLAO) Maiatzaren 15a
ETXARRI Abuztuaren 3a
ETXABARRI (ALLIN) Abuztuaren 18a
EGIARRETA Urriaren 3a
EGILLOR Abuztuaren 25a
EGOZKUE (ANUE) Urriaren 3a
EGUARATS (ATETZ) Azaroaren 14a
EGUES Azaroaren 11
EKAI (ARAKIL) Urriaren 3a
EL BUSTO Azaroaren 30a
ELKANO (EGUESIBAR) Urriaren 8a
ELKARTE (BERRIOBEITI) Irailaren 8a
ELKOATZ (URRAULGOITI) Abenduaren 30a
DONEZTEBE Ekainaren 29a
ELIA (EGUESIBAR) Abuztuaren 19a
ELORTZ Abuztuaren 17a
ELTSO (ULTZAMA) Abuztuaren 22a
ELTZABURU (ULTZAMA) Irailaren 2a
ENDERITZ (OLAIBAR) Abenduaren 30a
ENERITZ Maiatzaren 15a
EPAROTZ (URRAULGOITI) Abenduaren 5a
ERANTSUS (EGUESIBAR) Igokundea
ERASO (IMOTZ) Abuztuaren 25a
ERATSUN Irailaren 12a
ERAUL (DEIERRI) Urriaren 1a
ERBITI Irailaren 8a
ERDOTZAIN (LONGIDA) Abuztuaren 10a
ERITZE (ATETZ) Azaroaren 14a
ERITZE Azaroaren 30a
ERRAZKIN (LARRAUN) Abuztuaren 10a
ERREA (SARASIBAR) Urriaren 13a
ERROIBAR Abenduaren 30a
ERROTZ (ARAKIL) Maiatzaren 12a
ESLABA Irailaren 29a
ESNOTZ (ERROIBAR) Maiatzaren 15a
ESPARTZA (GALAR) Irailaren 16a
ESPARTZA (ZARAITZU) Azaroaren 30a
ESPOTZ Maiatzaren 15a
ESPRONTZEDA Irailaren 29a
EZKIROTZ (GALAR) Abuztuaren 19a
LIZARRA Maiatzaren 25a
ESTENOTZ (GESALATZ) Azaroaren 16a
ETAIU Abuztuaren 17a
ETSAIN (ANUE) Abuztuko lehen larunbata
ETULAIN Irailaren 5a
ETXALAR Astearte inautea
ETXALATZ Azaroaren 12a
ETXALEKU Irailaren 3a
ETXARREN (ARAKIL) Urtarrilaren 27a
...

Para continuar leyendo

SOLICITA TU PRUEBA